יום שני, 5 ביולי 2010

כיצד תדעי שנכנסת להריון ?

כיצד תדעי שאת בהריון ?


רשימת המאפיינים העיקריים : קיימות מספר תופעות של כניסה להיריון אשר משתנות מאישה לאישה למרות זאת קיימים מספר מאפיינים בסיסיים אצל רובן של הנשים. נשים בדר"כ חוות תופעות לא שגרתיות תוך ימים מעטים מרגע שנכנסו להיריון, לנשים אחרות לוקח מספר שבועות להרגיש ולחוות תופעות חריגות אם בכלל. יש נשים שמתחילות להרגיש את תופעות ההיריון רק כשהתינוק מתחיל לזוז בבטן. נשים מספרות שהתופעות הראשונות ניתן היה לחוש כבר לאחר ההשתרשות 8-10 ימים מיום הביוץ ואלו יפחתו אחרי השליש הראשון.


הקאות ובחילות: בחילות והקאות יכולות להופיע בשלב מוקדם של ההריון בבוקר או בצהרים אבל גם לעיתים בערב. יש נשים שמרגישות בחילות במהלך היום כולו. אין הסבר מדוייק מדוע יש לנשים בהיריון בחילות אבל אומרים שאכילת ארוחות קטנות לעיתים קרובות יחסית או אכילת קרקרים מלוחים יכולים להקל על התופעה. נוסף על כך , ניתן לאכול תפוח ולשתות כוס חלב לפני השינה דבר שיכול להקל על בחילות הבוקר.


הטלת שתן: היריון גורם להתנפחות הרחם , התנפחות הרחם גורמת ללחץ על שלפוחית השתן וזו גורמת להרגשה שיש צורך להטיל שתן. נשים לא מעטות מרגישות בתופעה זו בתוך שבוע מתחילת ההיריון.


הרגשת עייפות וחוסר מרץ- איטיות: הרגשה של עייפות בגלל שהגוף עובר שינויים ולכן מרגיש עייף. רמות הHCG הולכות ונהיות גבוהות וגורמות גם כן לתשישות.


רגישות בחזה: החזה עלול להיות מאוד רגיש , תפוח וגדול יחסית , עם ורידים בולטים ורגישות בפיטמות שמקבלות צבע כהה יותר. הפיטמות אף הופכות לזקופות (בולטות). סימפטומים אלו מתרחשים בגלל כמות הולכת וגוברת של הורמון HCG שנוצר בזמן ההשתרשות.
חוסר מחזור או דימום קל: תופעה ידועה היא דימום קל שעלול להופיע כ- 8-10 ימים מיום הביוץ. התופעה הזאת מתרחשת בדרך כלל בסמוך לימים בהם האישה צריכה לקבל את המחזור החודשי שלה ולכן דבר זה מבלבל נשים רבות שחושבות שקיבלו מחזור והם אינן בהריון בעוד שלמעשה הן נכנסו להריון והדימום מקורו בעצם ההשרשה כאשר מתרחשת הפרייה של הביצית.עצירות: אחת מהתופעות הראשוניות היא עצירות שלמעשה נגרמת כוצאה מהורמוני ההיריון שגורמים להאטה של פעולות המעיים. תופעה זאת מתרחשת כדי לאפשר זמן ספיגה מקסימלי של הויטמינים ושל חומרי ההזנה לגוף. ככל שמתקדמים בתקופת ההריון התופעה מחמירה למעשה ונוצרת עצירות.סחרחורות / התעלפויות: לעיתים כאשר האישה עומדת בלי לזוז במקום אחד היא עלולה להרגיש הרגשה של סחרחורת קלה שיכולה אף להסתיים בעילפון של ממש. ההסבר לתופעה זאת הוא בגלל שהרחם הגדל פוגע בעורק הראשי אשר ברגליים והדבר גורם לירידה משמעותית של לחץ הדם. גורמים נוספים לסחרחורת הם כאשר מדלגים על ארוחות או כאשר לא אוכלים זמן ממושך. גם אי אכילה מסודרת יכולה לגרום לסחרחורות או חולשה בעקבות רמת סוכר נמוכה בדם.


צרבות: בעקבות גידול של הרחם ועקב כך שהוא עולה למעלה , גדלות רמותשל HCG דבר שמאט את פעולת העיכול וגורם לבטן להשאר עם מזון רב יותר בתוכה. דבר זה מגדיל את החומציות בקיבה ותופעה זאת גורמת לצרבת."זעפת" של היריון : הורמון הקרוי הורמון "הזעם" גורם לכך שתהיי זעופה ועצבנית , יחד עם שאר התסמינים המלווים אישה בהריון. לתופעה הזו יש תוחלת מסויימת והיא למעשה תתפוגג עד לשליש השני. כדי למזער את התופעה יש לשים לב לאכול בריא ונכון , לעשות פעילות גופנית מבוקרת ולישון הייטב - כל אלה ימתנו את התופעה של זעפת הריון.אם את בהריון אם גילית שאת בהריון , את מוזמנת להשתמש בכלי שנקרא מחשבון הריון כדי לדעת באיזה יום את צפוייה ללדת במזל טוב. מחשבון הריון זה מוגש לך באדיבות אתר ההריון והלידה babygo.co.il.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה